Vishay/Dale RLR07C3901GPB14
RLR07C3901GPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3901GPB14
Brief Description
RES 3.9K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3901GPB14.pdf
Availability of RLR07C3901GPB14
QUANTITY
RLR07C3901GPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3901GPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3901GPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3901GPB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3901GPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3901GPB14 Details Description
Related parts for RLR07C3901GPB14
BARRIER BLK MARKER STRIP 4POS datasheet.pdf
2RU 3X16 75 OHN BNC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 60POS .050 SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf