Vishay/Dale RLR07C3902GRRSL
RLR07C3902GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3902GRRSL
Brief Description
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3902GRRSL.pdf
Availability of RLR07C3902GRRSL
QUANTITY
RLR07C3902GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3902GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3902GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3902GRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3902GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3902GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C3902GRRSL
RES 47 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 10% 330W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT RTANG 6 POS GOLD DIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC DRAM 288MBIT 400MHZ 144BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS datasheet.pdf
TV07RW-9-35SA W/ PC CON datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf