Vishay/Dale RLR07C3902GSRSL
RLR07C3902GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3902GSRSL
Brief Description
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3902GSRSL.pdf
Availability of RLR07C3902GSRSL
QUANTITY
RLR07C3902GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3902GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3902GSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3902GSRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3902GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3902GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C3902GSRSL
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M10 4-20MA datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/QV/4 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W datasheet.pdf