Vishay/Dale RLR07C3903GMRE6
RLR07C3903GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3903GMRE6
Brief Description
RES 390K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3903GMRE6.pdf
Availability of RLR07C3903GMRE6
QUANTITY
RLR07C3903GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3903GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3903GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3903GMRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3903GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3903GMRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3903GMRE6
FILTER LINE 1MH 15A VERTICAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOP datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 2 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf