Vishay/Dale RLR07C3921FPBSL
RLR07C3921FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3921FPBSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3921FPBSL.pdf
Availability of RLR07C3921FPBSL
QUANTITY
RLR07C3921FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3921FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3921FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3921FPBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3921FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3921FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C3921FPBSL
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FILTER SAW 897.5MHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 31 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES 30 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IMPACT 5X10 85 OHM GR OPEN BP 49 datasheet.pdf