Vishay/Dale RLR07C3922FPRSL
RLR07C3922FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3922FPRSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3922FPRSL.pdf
Availability of RLR07C3922FPRSL
QUANTITY
RLR07C3922FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3922FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3922FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3922FPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3922FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3922FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3922FPRSL
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAS PRESSURE/TEMP SENS 12MLPD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 300W datasheet.pdf
SNSW 10.1A 1-4 RLR 70507529 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.25VWM 17VC SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 12POS 15GOLD datasheet.pdf
WIRELESS DEVICE SERVER 1 PORT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 4C UNSHLD 300V datasheet.pdf