Vishay/Dale RLR07C3922FSRE6
RLR07C3922FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3922FSRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3922FSRE6.pdf
Availability of RLR07C3922FSRE6
QUANTITY
RLR07C3922FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3922FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3922FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3922FSRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3922FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3922FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3922FSRE6
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 208LQFP datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR/SWITCH LV 8SOIC datasheet.pdf
RES 680 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
PC BOARD FR4 COPP-2SIDE 4.5X17.0 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
CONN SPADE TERM 10-12AWG #6 YLW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf