Vishay/Dale RLR07C39R0GSBSL
RLR07C39R0GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C39R0GSBSL
Brief Description
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C39R0GSBSL.pdf
Availability of RLR07C39R0GSBSL
QUANTITY
RLR07C39R0GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C39R0GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C39R0GSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C39R0GSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C39R0GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C39R0GSBSL Details Description
Related parts for RLR07C39R0GSBSL
RES 12M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 26POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 360 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.464 OHM 1% 30W datasheet.pdf
ACCY MIRROR MNT 3/4 A195 BNCF datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf