Vishay/Dale RLR07C4123FRBSL
RLR07C4123FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4123FRBSL
Brief Description
RES 412K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4123FRBSL.pdf
Availability of RLR07C4123FRBSL
QUANTITY
RLR07C4123FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4123FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4123FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4123FRBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4123FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4123FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C4123FRBSL
IC REDRIVER LVDS 4CH 32WQFN datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CBL 28POS 0.5MM JMPR TYPE D 2" datasheet.pdf
IC TXRX MLVDS 200MBPS 8SOIC datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.5A 13 MOHM SMD datasheet.pdf