Vishay/Dale RLR07C4123FSRSL
RLR07C4123FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4123FSRSL
Brief Description
RES 412K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4123FSRSL.pdf
Availability of RLR07C4123FSRSL
QUANTITY
RLR07C4123FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4123FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4123FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4123FSRSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4123FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4123FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C4123FSRSL
CONN SPRING 4POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
SENSOR THERMOCOUPLE PT100 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 432 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 0.88MH 1.63A SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf