Vishay/Dale RLR07C4223FRBSL
RLR07C4223FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4223FRBSL
Brief Description
RES 422K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4223FRBSL.pdf
Availability of RLR07C4223FRBSL
QUANTITY
RLR07C4223FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4223FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4223FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4223FRBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4223FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4223FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C4223FRBSL
RES SMD 0.03 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PNEUM VALVE SUBBASE DIN 17.5MM W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% 1012 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
N15K11E999H datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
DIGITAL ISOLATORS - GARUDA - TRI datasheet.pdf
47UF 25V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf