Vishay/Dale RLR07C4223FSR36
RLR07C4223FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4223FSR36
Brief Description
RES 422K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4223FSR36.pdf
Availability of RLR07C4223FSR36
QUANTITY
RLR07C4223FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4223FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C4223FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4223FSR36
Related LinksRLR07C4, RLR07C4223FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4223FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C4223FSR36
IDC CABLE - MDM26T/MC26G/MDM26T datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .675W AB 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 420KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA Backlight 24-HVQFN (4x4) datasheet.pdf
ENCL SW OPOVERTRAVEL TOP PLUNGE datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1.5K OHM 14DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 0.0003 OHM 1% 2W 1206 datasheet.pdf