Vishay/Dale RLR07C4301GMRE6
RLR07C4301GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4301GMRE6
Brief Description
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4301GMRE6.pdf
Availability of RLR07C4301GMRE6
QUANTITY
RLR07C4301GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4301GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C4301GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4301GMRE6
Related LinksRLR07C4, RLR07C4301GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4301GMRE6 Details Description
Related parts for RLR07C4301GMRE6
CONN RCPT 56POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
SERIAL ATA SIGNAL CABLE .5M GREY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf