Vishay/Dale RLR07C4303GMB14
RLR07C4303GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4303GMB14
Brief Description
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4303GMB14.pdf
Availability of RLR07C4303GMB14
QUANTITY
RLR07C4303GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4303GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C4303GMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4303GMB14
Related LinksRLR07C4, RLR07C4303GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4303GMB14 Details Description
Related parts for RLR07C4303GMB14
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
LIGHT SENSOR AMBIENT 5MM FLAT datasheet.pdf
CUTTER SIDE TAPERED 4.53" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
1/2" RED VINYL ROLL SPORT 30'/RL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf