Vishay/Dale RLR07C4320FSBSL
RLR07C4320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4320FSBSL
Brief Description
RES 432 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4320FSBSL.pdf
Availability of RLR07C4320FSBSL
QUANTITY
RLR07C4320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4320FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4320FSBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4320FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C4320FSBSL
CONN HEADER 21POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W MELF datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC6417 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf