Vishay/Dale RLR07C4323FRBSL
RLR07C4323FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4323FRBSL
Brief Description
RES 432K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4323FRBSL.pdf
Availability of RLR07C4323FRBSL
QUANTITY
RLR07C4323FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4323FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4323FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4323FRBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4323FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4323FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C4323FRBSL
IC REG LDO 5V 1A TO220-4 datasheet.pdf
IC UART QUAD SOT414-1 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
IC CAR RAD RX AM/FM/LW/SW 32QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf