Vishay/Dale RLR07C4323FSB14
RLR07C4323FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4323FSB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4323FSB14.pdf
Availability of RLR07C4323FSB14
QUANTITY
RLR07C4323FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4323FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C4323FSB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4323FSB14
Related LinksRLR07C4, RLR07C4323FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4323FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C4323FSB14
CABLE UMC-SMA RP PLUG 1.37 250MM datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STEREO 28VSOP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 3POS datasheet.pdf
FUSE PTC 6V .35A RESETTABLE 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
HOOF W/DENT 45 2.00MM datasheet.pdf