Vishay/Dale RLR07C4530FSR36
RLR07C4530FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4530FSR36
Brief Description
RES 453 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4530FSR36.pdf
Availability of RLR07C4530FSR36
QUANTITY
RLR07C4530FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4530FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C4530FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4530FSR36
Related LinksRLR07C4, RLR07C4530FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4530FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C4530FSR36
IC RF PWR CNTRL 2GHZ DUAL 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf