Vishay/Dale RLR07C4532FMB14
RLR07C4532FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4532FMB14
Brief Description
RES 45.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4532FMB14.pdf
Availability of RLR07C4532FMB14
QUANTITY
RLR07C4532FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4532FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C4532FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4532FMB14
Related LinksRLR07C4, RLR07C4532FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4532FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C4532FMB14
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SPLASH PROOF FEMALE CONN:3 VIE datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
TFLEX HR450,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SHIELD FAST CONNECT CONDUCTOR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 40V DO5 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 175W datasheet.pdf