Vishay/Dale RLR07C4532FSBSL
RLR07C4532FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4532FSBSL
Brief Description
RES 45.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4532FSBSL.pdf
Availability of RLR07C4532FSBSL
QUANTITY
RLR07C4532FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4532FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4532FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4532FSBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4532FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4532FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C4532FSBSL
RES SMD 255 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/49 MC WHITE datasheet.pdf
TERMINAL ASK 1/EN DB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 20A TO-220F datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 75MA SNT4A datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf