Vishay/Dale RLR07C45R3FMBSL
RLR07C45R3FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C45R3FMBSL
Brief Description
RES 45.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C45R3FMBSL.pdf
Availability of RLR07C45R3FMBSL
QUANTITY
RLR07C45R3FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C45R3FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C45R3FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C45R3FMBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C45R3FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C45R3FMBSL Details Description
Related parts for RLR07C45R3FMBSL
IC CTRLR HOT PLUG NEG 14-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SER 22-SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTOR TOOL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf