Vishay/Dale RLR07C4704GMB14
RLR07C4704GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4704GMB14
Brief Description
RES 4.7M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4704GMB14.pdf
Availability of RLR07C4704GMB14
QUANTITY
RLR07C4704GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4704GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C4704GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4704GMB14
Related LinksRLR07C4, RLR07C4704GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4704GMB14 Details Description
Related parts for RLR07C4704GMB14
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
DOOR STEEL 34.75X19.33" BE/GY datasheet.pdf
IC BCD-7 SEG DECODER/DRVR 16-DIP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
CAP HOUSING M.I.C 13 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.01% 3/4W 2512 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf