Vishay/Dale RLR07C4873FSBSL
RLR07C4873FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4873FSBSL
Brief Description
RES 487K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4873FSBSL.pdf
Availability of RLR07C4873FSBSL
QUANTITY
RLR07C4873FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4873FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4873FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4873FSBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4873FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4873FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C4873FSBSL
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1.2KV 40A DO5 datasheet.pdf