Vishay/Dale RLR07C4R64FMRSL
RLR07C4R64FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4R64FMRSL
Brief Description
RES 4.64 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4R64FMRSL.pdf
Availability of RLR07C4R64FMRSL
QUANTITY
RLR07C4R64FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4R64FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4R64FMRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4R64FMRSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4R64FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4R64FMRSL Details Description
Related parts for RLR07C4R64FMRSL
INSERT STRIPS PERF 25-SECTION datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
PNL MNT RED, YLW W/WIRE 10" datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf