Vishay/Dale RLR07C5230FRBSL
RLR07C5230FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C5230FRBSL
Brief Description
RES 523 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C5230FRBSL.pdf
Availability of RLR07C5230FRBSL
QUANTITY
RLR07C5230FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C5230FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C5230FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C5230FRBSL
Related LinksRLR07C5, RLR07C5230FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C5230FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C5230FRBSL
CAP CER 4.7UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3CHAN 1MSPS 32TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IC PREAMP QUAD DIFF I/O 48-TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 132MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR VERT 8POS DL KEY X GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf