Vishay/Dale RLR07C5232FMB14
RLR07C5232FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C5232FMB14
Brief Description
RES 52.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C5232FMB14.pdf
Availability of RLR07C5232FMB14
QUANTITY
RLR07C5232FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C5232FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C5232FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C5232FMB14
Related LinksRLR07C5, RLR07C5232FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C5232FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C5232FMB14
IC ADC 12BIT 2.7V 1CH SPI 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 44KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 490NH SMD datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21.3X75.2 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 350W datasheet.pdf