Vishay/Dale RLR07C6043FSB14
RLR07C6043FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6043FSB14
Brief Description
RES 604K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6043FSB14.pdf
Availability of RLR07C6043FSB14
QUANTITY
RLR07C6043FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6043FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C6043FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6043FSB14
Related LinksRLR07C6, RLR07C6043FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6043FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C6043FSB14
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DC-DC CONVRT +/-12V 30W +/-1. datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TOOL INSERTION U-POD 18-14AWG datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 5A datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 3MM-7MM CONN datasheet.pdf