Vishay/Dale RLR07C6191FSB14
RLR07C6191FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6191FSB14
Brief Description
RES 6.19K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6191FSB14.pdf
Availability of RLR07C6191FSB14
QUANTITY
RLR07C6191FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6191FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C6191FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6191FSB14
Related LinksRLR07C6, RLR07C6191FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6191FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C6191FSB14
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKT CRIMP 8POS 1MM W/GRD datasheet.pdf
IC 18BIT BUS TXRX 3-ST 56-TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
MODULE FEMALE 6POS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 120POS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.1K OHM 14SOIC datasheet.pdf