Vishay/Dale RLR07C6193FSRE6
RLR07C6193FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6193FSRE6
Brief Description
RES 619K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6193FSRE6.pdf
Availability of RLR07C6193FSRE6
QUANTITY
RLR07C6193FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6193FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C6193FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6193FSRE6
Related LinksRLR07C6, RLR07C6193FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6193FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C6193FSRE6
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf