Vishay/Dale RLR07C6341FSRSL
RLR07C6341FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6341FSRSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6341FSRSL.pdf
Availability of RLR07C6341FSRSL
QUANTITY
RLR07C6341FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6341FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6341FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6341FSRSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6341FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6341FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C6341FSRSL
IC MONITOR/CONTROL ANALOG 48TQFP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT1112B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
RES SMD 49K OHM 0.01% 0.4W 2512 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5.1V datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 2000VDC DRAWING T2 datasheet.pdf