Vishay/Dale RLR07C6343FSBSL
RLR07C6343FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6343FSBSL
Brief Description
RES 634K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6343FSBSL.pdf
Availability of RLR07C6343FSBSL
QUANTITY
RLR07C6343FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6343FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6343FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6343FSBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6343FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6343FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C6343FSBSL
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 2POS PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 200MHZ 24QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
THERMAL ADHESIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.87 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0056UF RADIAL datasheet.pdf