Vishay/Dale RLR07C64R9FSBSL
RLR07C64R9FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C64R9FSBSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C64R9FSBSL.pdf
Availability of RLR07C64R9FSBSL
QUANTITY
RLR07C64R9FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C64R9FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C64R9FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C64R9FSBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C64R9FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C64R9FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C64R9FSBSL
RES 350 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"250PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS VERT .100 SMD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 800V TO-220AC datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.8A 33V DO35 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CRNT CTRL RLY, 11-PIN, 24VDC datasheet.pdf