Vishay/Dale RLR07C6654FMBSL
RLR07C6654FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6654FMBSL
Brief Description
RES 6.65M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6654FMBSL.pdf
Availability of RLR07C6654FMBSL
QUANTITY
RLR07C6654FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6654FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6654FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.65M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6654FMBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6654FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6654FMBSL Details Description
Related parts for RLR07C6654FMBSL
VARISTOR 61.2V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 26W D 44TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1G OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.15A 12 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
15P M SC PI FILT 180PF 4-40INS datasheet.pdf