Vishay/Dale RLR07C6800GRBSL
RLR07C6800GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6800GRBSL
Brief Description
RES 680 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6800GRBSL.pdf
Availability of RLR07C6800GRBSL
QUANTITY
RLR07C6800GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6800GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6800GRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6800GRBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6800GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6800GRBSL Details Description
Related parts for RLR07C6800GRBSL
RES SMD 270K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 15A 32VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 600V 2A KBPM datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 1A E-LINE datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf