Vishay/Dale RLR07C6813FRR36
RLR07C6813FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6813FRR36
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6813FRR36.pdf
Availability of RLR07C6813FRR36
QUANTITY
RLR07C6813FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6813FRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C6813FRR36
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6813FRR36
Related LinksRLR07C6, RLR07C6813FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6813FRR36 Details Description
Related parts for RLR07C6813FRR36
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
ANT CABLE 3M N ML-N ML 50OHMS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 0.8A TO92 datasheet.pdf