Vishay/Dale RLR07C7320FRB14
RLR07C7320FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7320FRB14
Brief Description
RES 732 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7320FRB14.pdf
Availability of RLR07C7320FRB14
QUANTITY
RLR07C7320FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7320FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C7320FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7320FRB14
Related LinksRLR07C7, RLR07C7320FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7320FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C7320FRB14
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RING FLAG 14-16 AWG #14 BLU datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 8.66"L X 5.51"W datasheet.pdf
SOCKET HEX 5/32" 6.00" datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY DUTY:NYL BLACK W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 109POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMF datasheet.pdf