Vishay/Dale RLR07C7873FRRSL
RLR07C7873FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7873FRRSL
Brief Description
RES 787K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7873FRRSL.pdf
Availability of RLR07C7873FRRSL
QUANTITY
RLR07C7873FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7873FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7873FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7873FRRSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7873FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7873FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C7873FRRSL
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
IC DAC OCTAL V-OUT 13BIT 44-MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/19/90 1.5SN BK datasheet.pdf
PMI CAP CLR STOVEPIPE 11/16 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 4V X6S 0201 datasheet.pdf