Vishay/Dale RLR07C7873FSRSL
RLR07C7873FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7873FSRSL
Brief Description
RES 787K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7873FSRSL.pdf
Availability of RLR07C7873FSRSL
QUANTITY
RLR07C7873FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7873FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7873FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7873FSRSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7873FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7873FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C7873FSRSL
IC 12-BIT 8-CHANNEL A/D 20-QSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH TRI-ST 56-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HAN E M GT CONTACT 0,75- MM / AW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf