Vishay/Dale RLR07C8064FPBSL
RLR07C8064FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8064FPBSL
Brief Description
RES 8.06M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8064FPBSL.pdf
Availability of RLR07C8064FPBSL
QUANTITY
RLR07C8064FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8064FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C8064FPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.06M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8064FPBSL
Related LinksRLR07C8, RLR07C8064FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8064FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C8064FPBSL
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
ASSEMBLY 8 POSITION 8 CONTACT datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 300V FLATPACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB RIS CLA SOLID 2ND datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf