Vishay/Dale RLR07C80R6FMB14
RLR07C80R6FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C80R6FMB14
Brief Description
RES 80.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C80R6FMB14.pdf
Availability of RLR07C80R6FMB14
QUANTITY
RLR07C80R6FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C80R6FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C80R6FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C80R6FMB14
Related LinksRLR07C8, RLR07C80R6FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C80R6FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C80R6FMB14
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
BOARD INTERFACE KGZ/GMS 0-100% datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 185MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf