Vishay/Dale RLR07C8200GRRSL
RLR07C8200GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8200GRRSL
Brief Description
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8200GRRSL.pdf
Availability of RLR07C8200GRRSL
QUANTITY
RLR07C8200GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8200GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C8200GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8200GRRSL
Related LinksRLR07C8, RLR07C8200GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8200GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C8200GRRSL
IC REG LDO 10V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 9/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3 BK 3X6" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
PLUG INLINE 4POS SLD CUP datasheet.pdf