Vishay/Dale RLR07C8204GPBSL
RLR07C8204GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8204GPBSL
Brief Description
RES 8.2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8204GPBSL.pdf
Availability of RLR07C8204GPBSL
QUANTITY
RLR07C8204GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8204GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C8204GPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8204GPBSL
Related LinksRLR07C8, RLR07C8204GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8204GPBSL Details Description
Related parts for RLR07C8204GPBSL
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX4M datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 180A HALF-PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 500MW DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf