Vishay/Dale RLR07C8252FSRSL
RLR07C8252FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8252FSRSL
Brief Description
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8252FSRSL.pdf
Availability of RLR07C8252FSRSL
QUANTITY
RLR07C8252FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8252FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C8252FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8252FSRSL
Related LinksRLR07C8, RLR07C8252FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8252FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C8252FSRSL
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 PIN BLACK datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI PIN PLUNGER datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 2POS datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH 6GHZ 20LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 6X3/4" A VFN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 63MA 28.7 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 300MW SOT23 datasheet.pdf