Vishay/Dale RLR07C8450FRB14
RLR07C8450FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8450FRB14
Brief Description
RES 845 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8450FRB14.pdf
Availability of RLR07C8450FRB14
QUANTITY
RLR07C8450FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8450FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C8450FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8450FRB14
Related LinksRLR07C8, RLR07C8450FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8450FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C8450FRB14
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
TERM FORK LOCK 12-10AWG datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY 4POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG ISOLATED +/-12V 41MA 7DIP datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT23-5 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 220K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
OSC XO 33.3MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf