Vishay/Dale RLR07C8450FSB14
RLR07C8450FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8450FSB14
Brief Description
RES 845 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8450FSB14.pdf
Availability of RLR07C8450FSB14
QUANTITY
RLR07C8450FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8450FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C8450FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8450FSB14
Related LinksRLR07C8, RLR07C8450FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8450FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C8450FSB14
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
LED LT BAR 8.89X19.05MM SGL GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 13.5K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 102 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf