Vishay/Dale RLR07C9093FMB14
RLR07C9093FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9093FMB14
Brief Description
RES 909K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9093FMB14.pdf
Availability of RLR07C9093FMB14
QUANTITY
RLR07C9093FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9093FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9093FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9093FMB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9093FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9093FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C9093FMB14
FIXED IND 1.5UH 2.88A 31.2 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL,PIDG SPD FLG 26-22 4 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HOOD BOTTOM ENTRY SZ8 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 29.1VC DO215AB datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
MODULE POWER 1.0V-15.0V 240W datasheet.pdf