Vishay/Dale RLR07C9100GSB14
RLR07C9100GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9100GSB14
Brief Description
RES 910 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9100GSB14.pdf
Availability of RLR07C9100GSB14
QUANTITY
RLR07C9100GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9100GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9100GSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)910
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9100GSB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9100GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9100GSB14 Details Description
Related parts for RLR07C9100GSB14
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 160A D2PAK datasheet.pdf
RES 147K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
FUSE BF1 32V ONE HOLE 60A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf