Vishay/Dale RLR07C9102GSRSL
RLR07C9102GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9102GSRSL
Brief Description
RES 91K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9102GSRSL.pdf
Availability of RLR07C9102GSRSL
QUANTITY
RLR07C9102GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9102GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C9102GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9102GSRSL
Related LinksRLR07C9, RLR07C9102GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9102GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C9102GSRSL
MOSFET 2N-CH 30V 10.8A 8-SOIC datasheet.pdf
INSERT FEMALE 8POS PUSH IN LOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IGBT 1350V 20A 340W TO-247 datasheet.pdf