Vishay/Dale RLR07C9104GMB14
RLR07C9104GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9104GMB14
Brief Description
RES 9.1M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9104GMB14.pdf
Availability of RLR07C9104GMB14
QUANTITY
RLR07C9104GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9104GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9104GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9104GMB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9104GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9104GMB14 Details Description
Related parts for RLR07C9104GMB14
IC REG LDO 9V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 1.5KW 230V datasheet.pdf
RES 4 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
COIL CHOKE .70MH 4A HORZ datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM datasheet.pdf
RES SMD 12.5KOHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO262 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf