Vishay/Dale RLR07C9311FPB14
RLR07C9311FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9311FPB14
Brief Description
RES 9.31K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9311FPB14.pdf
Availability of RLR07C9311FPB14
QUANTITY
RLR07C9311FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9311FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9311FPB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9311FPB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9311FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9311FPB14 Details Description
Related parts for RLR07C9311FPB14
PHOTODIODE BLUE 5.6X7.6MM TO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC CORD EU C13 6' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf